Tipy na výlety

Kladské pomezí se nachází ve východních Čechách a patří v posledních letech k turisticky velmi oblíbené destinaci. Svým návštěvníkům nabízí hustou síť turistických stezek pro pěší turistiku, standardně značené cyklotrasy pro horská i trekkingová kola, vyjížďky na koních, jachting a windsurfing na vodní nádrži Rozkoš, skalní lezení nebo vyhlídkové lety. V zimní sezóně lze využít lyžařské vleky s upravovanými sjezdovými tratěmi na Janovičkách u Broumova, v Teplicích nad Metují (Ski Areál Kamenec), Machově, Radvanicích (osada Studénka), Petříkovicích, Polici nad Metují (vlek Nebíčko), Malých Svatoňovicích (Hákovna), Bělovsi u Náchoda (vlek Brabák a Maliňák), dále v Novém Hrádku (Panská stráň) a v Olešnici v Orlických horách (Ski Areál snowpark Čihalka). Večerní lyžování nabízejí areály v Teplicích nad Metují, Olešnici, Radvanicích, Petříkovicích a na Janovíčkách.
Pestrá nabídka vyhoví náročnějším návštěvníkům i rodinám s dětmi.

Letní sezóna v Kladském pomezí: pěší turistika, po Kladském pomezí na kole (rozsáhlá síť cyklotras), jízda na koni (Ranch Gallop v Malém Poříčí, Jezdecký klub Ranč Slavoňov a další), vyhlídkové lety (letiště Nové Město nad Metují, Broumov, Náchod-Vysokov), krytá motokárová dráha (Velká Dřevíč u Hronova – evropský unikát), bowling, tenisové kurty, skateparky (Nové Město nad Metují, Broumov, Úpice a další), rybolov, houbaření, skalní lezení (Adršpašsko-teplické skály, Křížový vrch, Ostaš, Broumovské skály).

Zimní sezóna v Kladském pomezí: běžecké lyžování (více info na: http://ski.kladskepomezi.cz), sjezdové lyžování, aquacentra, sauny (Náchod, Police nad Metují, Meziměstí, Kudowa Zdrój), zimní turistika (Adršpašské skalní město, Teplické skály, Broumovské stěny, Ostaš).

Penzion

Vodní nádrž Rozkoš Vodní nádrž Rozkoš Kladské pomezí Kladské pomezí Kladské pomezí Kladské pomezí Kladské pomezí Deštné v Orlických horách Deštné v Orlických horách

Nové Město nad Metují

Nové Město nad Metují bylo založeno roku 1501 Janem Černčickým z Kácova. Ten město vystavěl na vysokém skalním ostrohu nad řekou Metují. Řeka obtéká téměř okolo celého náměstí a z hradeb je nádherný výhled do okolí.

Nové Město nad Metují a jeho okolí
Zámek se zámeckou zahradou a unikátním dřevěným mostem od architekta Dušana Jurkoviče a soškami trpaslíků z dílny barokního sochaře M. B. Brauna. Bývalé lázně Rezek s kaplí sv. Barbory a léčivými prameny. Secesní Bartelmusova vila od architekta Dušana Jurkoviče a funkcionalistická vila od architekta Gruse v osadě ve vilách. Zřícenina hradu Výrov s Juránkovou vyhlídkou s výhledem na nejkrásnější část města. Klopotovské údolí s oborou a divokými prasaty, jeleny a voliérami s ptáky. Poutní místo Rokole s dřevěnou loretou a obrazy sedmi bolestí Panny Marie. Městské muzeum s historickou a přírodovědnou expozicí. Klášter Milosrdných bratří v Komenského ulici. A v neposlední řade přírodní rezervace Peklo s chráněnou flórou a faunou a Bartoňova útulna od architekta Dušana Jurkoviče na místě starého mlýna z 16. století vyzdobená vyřezávanými postavami čertů a sochou vodníka od akad. malíře Josefa Marka.
Autorem textu je Branka, o.p.s., upraveno.

Nové Město nad Metují / náměstí

NOVOMĚSTSKÝ PENZION

RODINNÝ PENZION V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ
Jiří a Šárka Bartoňovi, tel.: +420 723 067 596, e-mail: novomestskypenzion@centrum.cz